Jak (naj)taniej rezerwować noclegi w hotelach?

Jak najtaniej zarezerwować nocleg w hotelu? To pewnie kolejne pytanie, które często Was trapi, szczególnie tuż przed podróżą do miejsc, które nie należą do najtańszych…

Upolowanie tanich biletów lotniczych nie jest prostym zadaniem, jednak jak wiecie dzięki nam macie okazje poznać znalezione przez nas połączenia lotnicze w atrakcyjnych cenach, a dzięki szkoleniom możecie nauczyć się jak i gdzie samemu znaleźć tanie bilety lotnicze nawet na koniec świata! To jednak tylko połowa sukcesu, aby spędzić tanie wakacje -> drugą połową są noclegi. Zatem gdzie i jak wyszukiwać najtańsze oferty w hotelach?

Po kupnie biletów na wymarzoną podróż pozostaje nam już „tylko” znaleźć nocleg. Najpopularniejszymi portalami rezerwacyjnymi jest Booking.com oraz  Agoda (specjalizująca się przede wszystkim w kierunkach azjatyckich). Nie każdy jednak wie, że portale rezerwacyjne zawierając umowy z konkretnymi hotelami, mają wynegocjowane różne warunki.

Czy powinno to nas interesować? Oczywiście że tak! Jeśli już upatrzyliśmy sobie jakiś hotel np. na Bookingu, możemy go zarezerwować i mamy problem noclegu z głowy, ale czy na pewno? Czy nie da się w tym samym hotelu zarezerwować noclegu taniej i dzięki temu obniżyć koszty naszych wakacji?

Jak się okazuje jest na to sposób i to bardzo prosty. Z pomocą przychodzi nam np. portal turystyczny Travelmaniacy.pl, który uruchomił nowy dział HOTELE, który jest niczym innym jak agregatorem ofert różnych stron rezerwacyjnych oraz poszczególnych hoteli. Narzędzie to dzięki swojej elastyczności zaproponuje nam najniższą cenę za noclegi w hotelach w miejscowości która nas interesuje. Samej rezerwacji dokonamy już na konkretnej stronie rezerwacyjnej.

Jak to działa?
Wystarczy że w dziale HOTELE na stronie Travelmaniacy.pl wpiszemy miejscowość, która nas interesuje oraz daty pobytu. Szybka wyszukiwarka przedstawi nam dostępne opcje, które możemy oczywiście filtrować pod względem ilości gwiazdek, ceny, itp. A to właśnie cena, a dokładniej niska cena nas interesuje 😉 Przy każdym z hoteli dostaniemy kilka opcji rezerwacji, ze wskazaniem strony na której obowiązuje dana cena. I tutaj zobaczycie gdzie przepłacicie za ten sam hotel i pokój, a gdzie zapłacicie najtaniej.

Wybierając najniższą cenę (co jest oczywiste), zostaniecie przekierowani do systemu rezerwacyjnego, gdzie będziecie mogli zarezerwować nocleg. Oczywiście takie same agregatory znajdziecie na innych stronach, najczęściej jednak w języku angielskim, więc warto  pamiętać o polskiej opcji w tym względzie.

Podsumowując można powiedzieć, że tanie bilety lotnicze + tani nocleg = tani wyjazd wakacyjny lub po prostu podróż życia!