[PRZYDATNE] Transport autobusowy na świecie od 1 PLN/EUR/USD/itd.

Pewnie wiele razy zdarzyło Wam przy okazji Waszych podróży korzystać także z transportu lądowego w postaci autobusów…  W ostatnich latach namnożyło nam się nie tylko tanich linii lotniczych, ale – na ich wzór – także firm oferujących tani transport lądowy, w wielu przypadkach bardzo komfortowymi autobusami z wieloma udogodnieniami jak choćby WIFI, klima, gniazdka z prądem a nawet czasami i jakimś poczęstunkiem.W tym artykule postanowiliśmy zestawić dla Was najciekawsze i najtańsze (według nas) linie autobusowe w Polsce i na świecie, którymi często w wybranych datach możemy podróżować za przysłowiowe 1 PLN (lub 1 EUR/1 USD) .

Jeśli więc będziecie szybcy i czujni, tak tanie bilety mogą się stać Waszym udziałem. A często mogą przyczynić się do tego, że Wasza podróż będzie jeszcze ciekawsza, bo odwiedzicie miejsca, których np. pierwotnie nie planowaliście 😉

NO TO JEDZIEMY – najpierw w Polskę!

POLSKI BUS – najbardziej rozbudowana siatka połączeń, trasy: główne miasta w Polsce + Praga, Berlin, Wiedeń, Wilno, Bratysława. Ceny od 2 PLN

SIMPLE EXPRESS – trasy: Warszawa, Wrocław, Poznań + Berlin, Praga, Wilno, Ryga, St Petersburg. Ceny od 12 PLN (5 pierwszych biletów kupowanych on-line).

ORANGEWAYS – trasy: Kraków <-> Budapeszt. Ceny od 60 PLN. Do tego baza w Budapeszcie i siatka połączeń po krajach ościennych z Węgier.

NEOBUS – trasy: Podkarpacie, Małopolska, Śląsk, Warszawa itp. Ceny od 1 PLN.

ALBATROSBUS – trasy: Podkarpacie, Małopolska, Śląsk, Warszawa. Ceny od 1 PLN.

VOYAGER – trasy: Małopolska, Podkarpacie itp. Ceny od 1 PLN.

PLUS BUS – trasy: Podlasie, Białystok, Warszawa. Ceny od 1 PLN.

TANIBUS – trasy: Kraków, Sandomierz, Lublin. Ceny od 1 PLN.

MUSZKIETER – trasy: Świętokrzyskie, Warszawa. Ceny od 1 PLN.

MODLIN BUS – trasy: z Radomia, Łodzi do lotnisk warszawskich. Od kilku PLN.

busFIRMY ZAGRANICZNE ALE TEŻ TANIE…

MEGABUS.com – cała Wielka Brytania, Amsterdam, Bruksela, Barcelona, Paryż i całe USA, część Kanady. Ceny od 1 Euro/1USD.

BOLTBUS – trasa: w USA i Kanadzie, szczególnie zachodnie wybrzeże + północny-wschód z NYC. Ceny od 1 USD.

ONNIBUS – trasa: wiele miast w Finlandii. Odpowiednik Polskiego Busa w Finlandii.

GREYHOUND pionier jeśli chodzi o dalekobieżne trasy w Kanadzie i USA, oferuje przejazdy także w Australii, UK oraz RPA! Ceny od niedawna także od 1 USD w promocjach!!!

FLIXBUS – trasa: całe Niemcy. Ceny od kilku euro.

FLIBCO – transfer pomiędzy lotniskami w Brukseli i Frankfurcie i do Luksemburga. Ceny od kilku EUR

BESTBUS – trasy:  Berlin, Amsterdam, Paryż + Warszawa. Ceny od kilku Euro.

EASYBUS – transfery pomiędzy Londynem i lotniskami w pobliżu stolicy UK. Od 1 GBP.

TERRAVISION – transfery lotniskowe – trasy – na lotniska w Londynie, Manchesterze, Rzymie, Pizie, Bergamo, Trapani, na Malcie, w Eindhoven i Porto. Ceny od 4 EUR/GBP.

NAKEDBUS – trasy: po Nowej Zelandii od 1 NZD.

MANA BUS –  trasy: po Nowej Zelandii od 1 NZD.

Na bieżąco będziemy też starali się dodawać tutaj ciekawe linie autobusowe, a jeśli chcecie coś dorzucić od siebie – napiszcie do nas na lowcy@lowcylotow.pl i podzielcie się z innymi 😉

bus2

Życzymy udanych podróży!
Łowcy Lotów