Warsztaty tematyczne – RTW

Witam wszystkich,

O Warsztatach:

Każdy chyba marzył, żeby odbyć podróż dookoła świata. Ja też o takiej marzyłem, i jako swoją pierwszą wielką podróż w życiu takiej też dokonałem kilka lat temu. Ile to szukania informacji wymagało to ja tylko wiem. Dlatego chcemy Wam wyjść teraz na przeciwko i pomóc uzyskać te informację. Może nie macie czasu, żeby szukać godzinami po forach internetowych. Może ciężko Wam wyselekcjonować przydatne informacje od tych nie potrzebnych. Także ciężko mieć pewność czy informacje podane na forum w 2009 roku nadal są aktualne. Chcemy Wam dać warsztaty podróżnicze z ukierunkowaniem na podróż dookoła świata i problemy logistyczne jaka taka podróż, jeszcze przed wyruszeniem z domu, może nam przysporzyć. Zapraszamy!

Program warsztatów:

1. Od czego zacząć? Pomysł, wybór destynacji, określenie ram czasowych.

2. Dookoła świata samolotem. Porównanie biletów Round the World tickets w sojuszach lotniczych, a serii one way tickets. Wady i zalety każdej z opcji. Porównanie kosztowe.

3. Dookoła świata lądem. Przykładowe trasy lądowo-morskie dookoła świata (2 przykłady). Pokazanie najtańszych opcji transportu na tych trasach(z wyłączeniem autostopu). Zasady rezerwacji, załatwiania biletów na poszczególne odcinki trasy.

4. Zakwaterowanie na przykładzie krajów na naszych trasach dookoła świata. Koszta zakwaterowania. Alternatywne formy zakwaterowania: Couchsurfing.

5. Kwestie wizowe odwiedzanych krajów. Które wizy załatwiać z wyprzedzeniem w kraju obywatelstwa. O które aplikować w wybranych krajach. Jakie kraje omijać jeśli chodzi o aplikacje wizowe. Informacje wizowe krajów na trasie podróży dookoła świata.

6. Praca podczas podróży dookoła świata. W jakich krajach najłatwiej o pracę tymczasową? Jakiej pracy możemy oczekiwać? Gdzie szukać takiej pracy?

7. Najtańsze kraje podczas podróży dookoła świata. Przykładowy budżet rocznej podróży dookoła świata na przykładzie dwóch tras.

8. Bezpieczeństwo w krajach na naszej trasie jaki i zagrożenia zdrowotne poszczególnych krajów. Omówienie zasad medycyny podróżnej oraz profilaktyki, szczepionek i podstawowych zasad dbania o zdrowie.

9. Pytania uczestników.
Zapisy:

Zapisy odbywają się poprzez nasz formularz zapisów na naszej stronie(jeszcze nie ma terminów warsztatów). Odnośnik do formularza, jak i cały kalendarz warsztatów znajdują się w linkach na dole strony. Liczba miejsc na poszczególne warsztaty ograniczona – maksymalna liczba miejsc – 16. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Koszt warsztatów: CENA PROMOCYJNA “1” EDYCJI: 149 PLN/osoba (istnieje możliwość wystawienia faktury VAT), cena standard: 199 PLN.

Warsztaty trwają ok. 5 godzin.

Niezbędny sprzęt:

Na warsztaty prosimy o przyjście z własnym laptopem wyposażonym w kartę WIFI.

Kalendarz Warsztatów


ZAPISZ SIĘ