Marcin Mentel (Niedziółka)

Cześć,

Podróżowanie jest jak nałóg, gdy raz zaczniesz nie możesz przestać. Staram się podróżować przynajmniej kilka miesięcy w roku już od dobrych kilku lat.
Zaczęło się od 2007 roku i wylotu do USA z Warszawy za 1100 PLN w obie strony. Później już tylko było lepiej. Nasz ukochany Ryanair i loty za 1gr, czy 1PLN i mój lot na Gran Derby do Barcelony za 18 PLN z Polski tam i z powrotem. Przyszła i kolej na Indonezję- Bali za 1200 PLN z Polski, Indie za 1000 PLN w obie strony oraz Brazylia – Rio z Brukseli w tym roku za 1200 PLN. Nie wiem ale jakoś ta granica 1000-1200 PLN cenowa na lot międzykontynentalny trzyma się mnie. I tak też niech zostanie. Do Melbourne z Polski za 1350 PLN?

Niemożliwe? Mogę udowodnić, że możliwe. Życie uczy kombinowania, i też tego nauczyło mnie wyszukiwanie połączeń lotniczych. Lubię sprawdzać się czy znajdę coś tańszego od innych. To jest jak praca, cały etat. Siedzisz i wklepujesz daty, destynacje i liczysz, że za kolejnym kliknięciem “continue”, będzie “Wygrałeś wakacje”. Nie można się zrażać wieloma “zonkami” po drodze, tylko uporczywie iść do celu. I tak też robię. Myślisz, że znalazłeś tanie połączenie i taniej nie będzie? Na pewno? Założymy się?

Poza rozbijaniem się po świecie czy to Azja, Europa, Ameryka Południowa i Północna, zajmuję się pilotażem(nie, nie pilotuje Boeinga) grup turystycznych po całym świecie oraz dodatkowo inną formą pilotażu – snowboardowego, ucząc i tłumacząc, jak się nie poobijać za mocno na tym drewnianym parapecie z dwiema nogami wpiętymi do niego.

Wielokrotnie występując na Festiwalach Podróżniczych, zarażałem ludzi swoją pasją podróżowania. Miałem okazję występować na:  Dniach Podróżnika we Wrocławiu; Festiwalu Młodych Podróżników w Gorczańskiej Chacie;  Festiwalu Podróżniczym Bonwentura w Starym Sączu; Festiwalu Podróżniczym Kormorany w Olsztynie; Festiwal 3 Żywioły na Głodówce; Festiwal Podróżniczy Włóczykij w Gryfinie; i wiele innych.

Do zobaczenia na lotnisku!