Warsztaty tematyczne – Nepal

Witam wszystkich serdecznie,

O Warsztatach:

Nepal był i jest jednym z bardzo często wybieranych przez Polaków destynacji wyjazdowych. To te najwyższe na świecie góry – Himalaje przyciągają swoją magią i legendami. W tym miejscu strefa sacrum i profanum miesza się w życiu codziennym. Miejsce gdzie hinduizm i buddyzm, został tak wchłonięty przez lokalną ludność, iż często sami nie są w stanie określić czy są wyznawcami buddyzmu czy hinduizmu. Chcemy przedstawić Wam informacje na temat podróży do tego wyjątkowego kraju. Nie będzie to opowieść typu byłem, widziałem, opowiem wam. Lecz informacje praktyczne co, gdzie, za ile. Koszta i wymagania czasowe to jest to co nas najczęściej ogranicza. Dlatego będziemy starali trzymać się właśnie tych podmiotów podczas warsztatów. O Nepalu i wszystkim co z nim związane będzie opowiadał Marcin Niedziółka, który miał okazję poznać ten kraj dość dokładnie podczas swoich pięciu wypraw w ostatnich 5 latach. Oczywiście kolejne już potwierdzone.

Program Warsztatów:

1. Jak tanio dolecieć do Nepalu? Analiza wszystkich atrakcyjnie cenowo połączeń z Europy do Nepalu. Jakie linie systematycznie oferują atrakcyjne cenowo połączenia do Katmandu . Kombinowane połączenia do Nepalu – samolot + transport lądowy. Kwestie wizowe związane z przesiadkami, tranzytem podczas lotu do Nepalu. Regulacje poszczególnych linii lotniczych latających do Nepalu w sprawie ilości bagażu. Opis lotnisk tranzytowych w drodze do Nepalu.

2. Zakwaterowanie w Katmandu. Transport publiczny w Katmandu. Koszta transportu publicznego oraz taksówek na przykładzie popularnych destynacji. Koszta posiłków w Katmandu. Cena wejść do zabytków Katmandu i okolicy. Zasady działania elektryczności w Katmandu.

3. Kwestie wizowe Nepalu. Organizowanie pozwoleń trekingowych oraz wspinaczkowych. Omówienie rejestracji karty TIMS, pozwoleń do Parków Narodowych w Nepalu, pozwoleń Trekking Peak Permits(na szczyty trekingowe), depozytu “śmieciowego”, pozwoleń na wyższe szczyty i ich opłaty(Royality Fee). Godziny pracy urzędów z pozwoleniami oraz adresy, miasta gdzie można o pozwolenia aplikować.

4. Koszta trekingów oraz wspinaczek w Nepalu, podział na regiony. W każdym regionie jest omawiany: dojazd/powrót z miejsca rozpoczęcia trekingu; koszta zakwaterowania na trasie; rodzaj zakwaterowania-namioty/schroniska; koszta wyżywienia na trasie; wymagania dotyczące pozwoleń; koszta gazu, namiotów, jedzenia kempingowego, sprzętu wysokogórskiego w przypadkach wyprawy campingowej oraz zdobywania szczytów na trasie treku; koszta ludzkie – wynajęcie tragarzy, przewodników.

a) Rejon Khumbu – Everest Base Camp, Trzy Przełęcze, Island Peak, Przełęcz Nangpa La

b) Rejon Barun & Doliny Hinku/Hongu – Makalu Base Camp, Sherpani Col/Ampchu Lapcha, Merak Peak

c) Rejon Kangchenjungi – Baza północna i południowa Kangchenjugni, Dolina Olangchung Gola

d) Rejon Annapurny – Dookoła Annapurny, Dolina Nar Phu, Poon Hill trek,

e) Rejon Manaslu – Dookoła Manaslu, Dolina Tsum

f) Rejon Dhaulagiri – Dookoła Dhaulagiri, Dhampus Peak,

5. Pozostałe atrakcje Nepalu. Opis kosztów i rodzajów transportu do/z określonego miejsca; koszta zwiedzania/wycieczek.

a) Raftingi w Nepalu – rzeka Kali Gandaki, Karnali, Seti, Sun Khosi

b) Pokhara i okolice – Paralotnie

c) Last Resort – skok na bungee z 150 metrów

d) Chitwan Park Narodowy – jazda na słoniach, kąpiele ze słoniami,

6. Kosztorys 3 tygodniowej wyprawy na przykładzie wyprawy trekingowej oraz wyprawy krajoznawczej.

7. Pytania uczestników.

Zapisy:

Zapisy odbywają się poprzez nasz formularz zapisów na naszej stronie(Najbliższy termin będzie 9 lub 10 stycznia 2016). Odnośnik do formularza, jak i cały kalendarz warsztatów znajdują się w linkach na dole strony. Liczba miejsc na poszczególne warsztaty ograniczona – maksymalna liczba miejsc – 10. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Koszt warsztatów: CENA PROMOCYJNA “1” EDYCJI: 129 PLN/osoba (istnieje możliwość wystawienia faktury VAT), cena standard: 199 PLN.

Warsztaty trwają ok. 6 godzin.

Niezbędny sprzęt:

Na warsztaty prosimy o przyjście z własnym laptopem wyposażonym w kartę WIFI.


Kalendarz Warsztatów


ZAPISZ SIĘ