Rezerwuj hotele i nie tylko

W tym miejscu postaramy pokrótce przybliżyć Ci opcje na tanie spanie podczas podróży. Wiadomo, bilet lotniczy to gros kosztów wyjazdu i jeśli uda się nam “złowić go po taniości” to potem więcej $$ możemy przeznaczyć  w miejscu docelowym, w tym także na noclegi. Choć oczywiście znajdą się i tacy, którzy w plecak zapakują porządny namiot i będą sami decydować gdzie spędzą kolejną noc (-> tak przy okazji: SPRAWDŹ w którym kraju bez problemów rozbijesz namiot ?).

No ale zakładamy, że jednak potrzebujesz łóżka. My także bardzo często stoimy przed takim dylematem i mówiąc szczerze 90% noclegów rezerwujemy przy pomocy 2 serwisów rezerwacyjnych. Są to HOTELS.com oraz BOOKING.com. Może na pierwszym miejscu powinien być Booking.com jednak, ale Hotels.com także będzie miał wielu zwolenników. Dlaczego ? Spróbujmy wymienić zalety każdego z nich:

Booking.com_logo_blue_cyan_small

 

 

 

Zaletami Bookingu są na pewno:

1).  największa baza obiektów noclegowych na całym świecie -> ponad 596 3365 obiektów w jednym miejscu…
2).  tzw. sekretne oferty do których masz dostęp do zarejestrowaniu się w serwisie!
3). program Genius dla osób sporo rezerwujących
4). przejrzystość serwisu, dobre opisy obiektów,
5). opinie gości wyświetlane przy każdym obiekcie!

 

 

 

Co w takim razie przemawia za Hotels.com ?

1). większa oferta hoteli
2). program WELCOME REWARDS – po 10 zarezerwowanych noclegach przysługuje Ci 1 gratis!
3). częste promocje w stylu -10-20% na rezerwacje hoteli !
4). oferty last minute z podpowiedziami 😉

No dobrze. A jeśli chcemy porównać oferty z tych dwóch serwisów lub jeszcze kilku innych. Co wtedy ? Dobrym adresem pod który warto czasem także zaglądnąć by PORÓWNAĆ OFERTY OBIEKTÓW NOCLEGOWYCH ? Warto skorzystać wtedy z TRIVAGO.pl czyli porównywarki cen hoteli, która odeśle Was do serwisu oferującego najlepszą cenę w danych dniach i w danym obiekcie. Co więcej znając kody rabatowe czy posiadając vouchery (o czym piszemy niżej) do rezerwacji w danym serwisie mamy szansą oszczędzić jeszcze więcej!

Zatem – gdzie szukać kodów rabatowych i jak z nich korzystać ?

LINK do FlyerTalka!

Nie sposób nie wspomnieć także w tym miejscu o serwisach, które wyrosły z idei “social travellingu”, której podstawę dały takie społeczności jak Servas, HospitalityClub czy CouchSurfing. Mowa o serwisach AirBnb oraz Wimdu, w których znajdziecie oferty wynajmu pokoi, apartamentów czy całych mieszkań lub domów na całym świecie, których cena jest często dużo bardziej atrakcyjna niż hoteli, pensjonatów czy nawet hosteli w danym miejscu!

Skupmy się na pierwszym z nich, bo idea jest taka sama -> AirBnB  (zarejestruj się poprzez tego linka, a otrzymasz z naszego polecenia 25 USD na pierwszą rezerwację 🙂

 

Te linki mogą Ci się jeszcze przydać:

-> http://blog.laterooms.com

-> http://www.hotelspotter.pl

-> http://www.roomertravel.com

Także polecamy alternatywne opcje noclegowe, czy poznania ciekawych osób z całego świata mieszkając u nich w domach/mieszkaniach:

COUCHSURFING –  strona internetowa, dzięki której można zaoferować darmowe zakwaterowanie lub znaleźć użytkowników oferujących nocleg we własnym domu czy mieszkaniu w wielu zakątkach świata.

Innymi tego typu stronami niedawno powstałymi i goniącymi w popularności swojego poprzednika Couchsurfing to: BEWELCOME oraz TRUSTROOTS.